Magic Tricks
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Magic Tricks
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Xcm Practise

Πήγαινε κάτω 
+2
Ryox
papafistas
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
papafistas

papafistas


Αριθμός μηνυμάτων : 63
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2012
Ηλικία : 33
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Xcm Practise Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Xcm Practise   Xcm Practise Icon_minitimeΣαβ Απρ 14, 2012 4:43 pm

Πριν περίπου 2-3 βδομάδες και αφού άρχισα να ψηλό βαριέμαι τα κόλπα με τράπουλα είδα ένα βίντεο στο youtube που με εντυπωσίασε..!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Αφού έμεινα λίγο μαλάκας με αυτό το βίντεο είπα από μέσα μου.. "Θέλω να το κάνω και εγώ!"
Έτσι λοιπόν ξεκίνησα να ψάχνω DvD's για xcm (μάρτυρες τα παιδιά τις ιστοσελίδας εδώ πέρα!) και γενικότερα ψαχνόμουν για να μπορέσω να ξεκινήσω από την αρχή σωστά χωρίς να παραλείψω κάτι.
Ξεκίνησα να μιλάω με το Ryox από το site που είναι άρχοντας στο xcm και μου έδειξε ένα σχετικά εύκολο xcm το Baby Leno. Το Baby Leno βασίζετε στο Sybil που είχα κάνει εξάσκηση από ένα DvD πού κατέβασα. Αλλά ήταν διαφορετικό και καθόλου εύκολο καθώς τα χέρια μου είναι ακόμα δύσκολο να προσαρμοστούν με την τράπουλα ειδικά να κάνεις smooth και γρήγορο xcm.
Και έτσι ξεκίνησα να κάνω το Baby Leno εξάσκηση πριν 1 βδομάδα ακριβώς. Μπορώ να πω ότι τα δάχτυλα μου πόνεσαν αρκετά, τα φύλλα μου πέσαν μέσα σε αυτήν την βδομάδα άπειρες φορές. Χθες όμως εκεί που έκανα δούλευα πάνω στο Baby Leno, ξαφνικά είδα ότι κατάφερα να κάνω το cut χωρίς να μου πέσει ούτε 1 φύλλο και με ταχύτητα πολύ γρηγορότερη από αυτήν που είχα προηγουμένως! Στην αρχή δεν το πίστεψα. Συνέχισα να κάνω εξάσκηση και προς έκπληξη μου έκανα το cut αλάνθαστα συνεχόμενες φορές με την ίδια ταχύτητα!
Και όλα αυτά μέσα σε 1 βδομάδα! Συνειδητοποιώ πλέον ότι τελικά με μια τράπουλα όλα γίνονται αρκεί να μην το παρατήσεις και να έχεις μεράκι να το κάνεις!
Ανέβασα και ένα βίντεο με το Baby Leno για να το δείξω στον Ryox να μου πει την γνώμη του αλλά θέλω να το μοιραστώ και με εσάς γιατί είναι μια ευχάριστη έκπληξη για μένα!
Σημείωση: Πριν 1 βδομάδα ακριβώς -και μάρτυρα έχω τον Ryox που μου έλεγε μέσω skype πως γίνετε το συγκεκριμένο cut- τα δάχτυλα μου απλά δεν πήγαιναν εκεί που έπρεπε και φυσικά η ταχύτητα ήταν στο στυλ πιο αργή και από το slow motion Razz

Enjoy!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
papafistas

papafistas


Αριθμός μηνυμάτων : 63
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2012
Ηλικία : 33
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Xcm Practise Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xcm Practise   Xcm Practise Icon_minitimeΣαβ Απρ 14, 2012 4:48 pm

Υ.Σ: Δεν σηκώνω κουβέντα για την μπλούζα του μεγάλου ΗΡΑΚΛΗ!
1000 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryox

Ryox


Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 15/01/2012
Ηλικία : 33
Τόπος : Athens

Xcm Practise Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xcm Practise   Xcm Practise Icon_minitimeΤρι Μάης 08, 2012 1:39 pm

Sostos re !! sinexise etsi !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PieRo




Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

Xcm Practise Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: adsd   Xcm Practise Icon_minitimeΤετ Μάης 09, 2012 10:52 am

mporeis n stilis tutorial gia to baby leno
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryox

Ryox


Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 15/01/2012
Ηλικία : 33
Τόπος : Athens

Xcm Practise Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xcm Practise   Xcm Practise Icon_minitimeΤετ Μάης 09, 2012 12:10 pm

grapse baby leno sto youtube kai tha to breis!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mimaras23

mimaras23


Αριθμός μηνυμάτων : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 09/12/2012
Τόπος : Λάρισα

Xcm Practise Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xcm Practise   Xcm Practise Icon_minitimeΔευ Δεκ 10, 2012 1:31 pm

ρε παιδια εγω κανω xcm και flourishes αλλα εχω ενα θεματακι με τα χερια. επιδει ειμαι 13,5 χρωνων εχω πολυ μικρα χερια για καποιεσ τραπουλεσ και θλεω βοηθεια οποισ μπορει ασ απαντησει πλζ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2012
Ηλικία : 30

Xcm Practise Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xcm Practise   Xcm Practise Icon_minitimeΔευ Δεκ 10, 2012 1:36 pm

mimaras23 έγραψε:
ρε παιδια εγω κανω xcm και flourishes αλλα εχω ενα θεματακι με τα χερια. επιδει ειμαι 13,5 χρωνων εχω πολυ μικρα χερια για καποιεσ τραπουλεσ και θλεω βοηθεια οποισ μπορει ασ απαντησει πλζ

Koita to oti exeis mikra xeria dn paizei megalo rolo sta flourishes vevaia paizei na uparxoun cuts pou einai sxedon adunaton na ta kaneis omws min stenaxwriese an kaneis practise ka8hmerina 8a vgei i kinisi pou 8es Wink

Se kapoia xronia logika 8a exeis megalutera xeria Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://cardistry.forumgreek.com
mimaras23

mimaras23


Αριθμός μηνυμάτων : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 09/12/2012
Τόπος : Λάρισα

Xcm Practise Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xcm Practise   Xcm Practise Icon_minitimeΤρι Δεκ 11, 2012 3:59 pm

Admin έγραψε:
mimaras23 έγραψε:
ρε παιδια εγω κανω xcm και flourishes αλλα εχω ενα θεματακι με τα χερια. επιδει ειμαι 13,5 χρωνων εχω πολυ μικρα χερια για καποιεσ τραπουλεσ και θλεω βοηθεια οποισ μπορει ασ απαντησει πλζ

Koita to oti exeis mikra xeria dn paizei megalo rolo sta flourishes vevaia paizei na uparxoun cuts pou einai sxedon adunaton na ta kaneis omws min stenaxwriese an kaneis practise ka8hmerina 8a vgei i kinisi pou 8es Wink

Se kapoia xronia logika 8a exeis megalutera xeria Razz

ka8e mera kanw alla den mou bgenoun 8elw as poume na petuxw to cobra cut twra auton ton kairo kai den mporw me tpt ka8e mera kai xeirotera
pata cobra cut sto yt
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2012
Ηλικία : 30

Xcm Practise Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xcm Practise   Xcm Practise Icon_minitimeΤετ Δεκ 12, 2012 12:04 am

mimaras23 έγραψε:
Admin έγραψε:
mimaras23 έγραψε:
ρε παιδια εγω κανω xcm και flourishes αλλα εχω ενα θεματακι με τα χερια. επιδει ειμαι 13,5 χρωνων εχω πολυ μικρα χερια για καποιεσ τραπουλεσ και θλεω βοηθεια οποισ μπορει ασ απαντησει πλζ

Koita to oti exeis mikra xeria dn paizei megalo rolo sta flourishes vevaia paizei na uparxoun cuts pou einai sxedon adunaton na ta kaneis omws min stenaxwriese an kaneis practise ka8hmerina 8a vgei i kinisi pou 8es Wink

Se kapoia xronia logika 8a exeis megalutera xeria Razz

ka8e mera kanw alla den mou bgenoun 8elw as poume na petuxw to cobra cut twra auton ton kairo kai den mporw me tpt ka8e mera kai xeirotera
pata cobra cut sto yt

To 3erw to cut kai einai arketa duskolo mporw na pw!Isws xreiazete na ma8eis pio eukola meta metria kai meta ta duskola...
Apo dvd ti exeis?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://cardistry.forumgreek.com
mimaras23

mimaras23


Αριθμός μηνυμάτων : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 09/12/2012
Τόπος : Λάρισα

Xcm Practise Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xcm Practise   Xcm Practise Icon_minitimeΤετ Δεκ 12, 2012 4:50 pm

Admin έγραψε:
mimaras23 έγραψε:
Admin έγραψε:
mimaras23 έγραψε:
ρε παιδια εγω κανω xcm και flourishes αλλα εχω ενα θεματακι με τα χερια. επιδει ειμαι 13,5 χρωνων εχω πολυ μικρα χερια για καποιεσ τραπουλεσ και θλεω βοηθεια οποισ μπορει ασ απαντησει πλζ

Koita to oti exeis mikra xeria dn paizei megalo rolo sta flourishes vevaia paizei na uparxoun cuts pou einai sxedon adunaton na ta kaneis omws min stenaxwriese an kaneis practise ka8hmerina 8a vgei i kinisi pou 8es Wink

Se kapoia xronia logika 8a exeis megalutera xeria Razz

ka8e mera kanw alla den mou bgenoun 8elw as poume na petuxw to cobra cut twra auton ton kairo kai den mporw me tpt ka8e mera kai xeirotera
pata cobra cut sto yt

To 3erw to cut kai einai arketa duskolo mporw na pw!Isws xreiazete na ma8eis pio eukola meta metria kai meta ta duskola...
Apo dvd ti exeis?


tipota den exw gt den kserw apo pou na parw kati f8hno kai kalo tr 8a kanw mia paraggelia apo ellusionist alla den brhka kati an exeis na proteineis kati gia xcm h flourishes apo ellusionist se dvd pes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Skapyro

Skapyro


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Ηλικία : 40
Τόπος : Athens

Xcm Practise Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xcm Practise   Xcm Practise Icon_minitimeΤετ Ιαν 02, 2013 7:15 am

File mimara genika to thewrw ligo adunaton na ksekiniseis xcm ekmathisi me cobra cut !

Uparxoun ekatontades kuriolektika one handed cuts pou boreis na breis, klimakwmenis duskolias, apo tragika apla kai paneukola, mexri para polu duskola...
Ksekina apo kati aplo, kai proxwra sta pio duskola siga siga, alliws den bgainei akri...

Einai paketo to na blepeis mia kinisi kai na theleis na tin matheis amesws, kai na min boreis, alla etsi leitourgoun ta pragmata stin trapoula, thelei upomoni kai xtisimo to thema...afierwsi, epimoni...(kai oxi mono stin trapoula diladi, auta xreiazontai opoudipote kai an thes na gineis kalos)..

Boreis na psakseis na breis dvd apo Jerry Cestkowsky kai Brian Tudor, merika kala pou exoun mesa kathe eidous duskolias kiniseis, einai ta "encyclopedia of playing card flourishes" apo Jerry kai ta volumes (den thumamai posa einai twra) tou "show off with cards" apo Tudor...

Allo kalo einai to x-treme beginners apo ton De'vo...

Genika omws boreis na psaxneis na briskeis memonomena videakia (kai sto youtube akoma) me diafora flourishes, wste na kaneis eksaskisi kai na arxiseis na anebaineis... Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Xcm Practise
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Magic Tricks :: Welcome :: Γενική Συζήτηση / General Discussion-
Μετάβαση σε: