Magic Tricks
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Magic Tricks
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Παλιές τράπουλες;

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
papafistas

papafistas


Αριθμός μηνυμάτων : 63
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2012
Ηλικία : 33
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Παλιές τράπουλες; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Παλιές τράπουλες;   Παλιές τράπουλες; Icon_minitimeΔευ Μαρ 12, 2012 7:02 am

Πρίν ένα μήνα περίπου αγόρα μια τράπουλα(Bicycle White Ghost). Απο την αρχή που έβλεπα βίντεο αντιλαμβανόμουν οτι οι τράπουλες που χρησιμοποιούν όλοι ήταν πιο ελαστικές απο την δική μου. Και λέω λογικά θα πρέπει να περάσει λίγος καιρός για να αρχίζουν και τα δικά μου φύλα να γήνονται πιο ελαστικά. Πέρασε ένας μήνας και τα φύλα είναι αρκετά σκληρά ακομά. Αληθεύει τελικά οτι όσο περνάει ο καιρός η τράπουλα γήνετε καλύτερη ή είναι μύθος (δεν μηλαώ για fanning εκει προφανώς θέλει όσο πιο καινούρια τράπουλα γήνετε); Ακόμα δυσκολεύομαι να κάνω το dribble ή το riffle shufle. Θα μου πείτε με το δίκιο σας, "φίλε είσαι αρχάριος και ίσως κάτι κάνεις λάθος". Αυτό θέλω και εγω να μάθω Very Happy . Είναι δικό μου λάθος προς τον χειριμσό της τράπουλας; Μήπως φτέει και η ίδια η τράπουλα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Skapyro

Skapyro


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Ηλικία : 40
Τόπος : Athens

Παλιές τράπουλες; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παλιές τράπουλες;   Παλιές τράπουλες; Icon_minitimeΔευ Μαρ 12, 2012 7:13 am

Dike mou alitheuei en meri, alla gia sugekrimena pragmata mono...kai polu liga...i suntriptiki pleiopsifia twn texnikwn/kinisewn eite einai xcm eite tricks eite kathares manipulation texnikes, ginontai kalutera me kainourgia trapoula...

Stin arxi genika isws isxuei to oti an einai ligo paliomeni, tha sou fainete pio eukolo na kaneis kapoia pragmatakia, alla auto exei na kanei me tin ebeiria kai mono, den isxuei katholika...(to oti glistraei tragika otan einai kainourgia as poume, emena thumamai mou fainotan tragika apotreptiko apto na kataferw kapoies kiniseis stin arxi)...

Dribble as poume kai petagmata, sumferei na exei "tension" akoma to fullo..na min exei malakwsei polu...(to dribble isws kai na ginete pio eukolo an einai malakia ligo, den thumamai na sou pw tin alitheia)...
Ena eidos double lift boleuei na einai ligo malaka ta fulla, alla aptin alli genika to double lift an to skefteis thelei isia,"adunata" kai sklira fulla alliws tha fanei...

Alla otan sunithiseis kala kapoies texnikes, polu kala, tha deis oti kai su tha protimas na einai kainourgia i trapoula, kai an oxi OLO-kainourgia, toulaxiston na einai se fasi mias duo imerwn Razz

Min kolas genika se tetoies idees pou sximatizontai sto mualo sou pantws...bale proteraiotita tis texnikes kai tin eksaskisi, giati twra auto metraei, eite einai kainourgia eite palia, esu kerdizeis me tin eksaskisi...opote ta alla tha rthoun...! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
papafistas

papafistas


Αριθμός μηνυμάτων : 63
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2012
Ηλικία : 33
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Παλιές τράπουλες; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παλιές τράπουλες;   Παλιές τράπουλες; Icon_minitimeΔευ Μαρ 12, 2012 8:03 am

Μάλιστα.. Έχω και μια ακόμα ερώτηση... ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ CHAT ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΛΕΟΝ!!;;; Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Skapyro

Skapyro


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Ηλικία : 40
Τόπος : Athens

Παλιές τράπουλες; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παλιές τράπουλες;   Παλιές τράπουλες; Icon_minitimeΔευ Μαρ 12, 2012 9:42 am

Razz Ta soukou egw pernw psilorepo apo to forum kiauta Razz bainw diladi ligo alla liges fores kai gia ligo Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Παλιές τράπουλες;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Κάταστήματα για τράπουλες
» Τραπουλες Bicycle
» Καταστήματα για τράπουλες
» Οι καλυτερεσ εξειδικευμενεσ τραπουλες ( αν δεν καταλαβατε τι ενοω μπειτε και δειτε)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Magic Tricks :: Welcome :: Γενική Συζήτηση / General Discussion-
Μετάβαση σε: